Warning: Use of undefined constant minor - assumed 'minor' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/0/c/0c9c99a1-d4f4-4b77-b3a7-1ada21d76107/mirekzeman.com/web/wp-config.php on line 6
Proč Vám Google nerozumí aneb špatná informace je horší než žádná -
Náhled_VozickarMAP

Proč Vám Google nerozumí aneb špatná informace je horší než žádná

Je to už delší doba, co Google přidal mezi funkce jejich map označování míst jako “accessible”, tedy něco jako bezbariérové.

To “něco jako” je důležité, protože zejmena u bezbariérových přístupů jde o každý detail a přesnost je základem úspěchu.

Proč si myslíme, že to takto nemůže fungovat?

Ze zkušeností víme, že téměř každý hoteliér si myslí, že má bezbariérový hotel. Vlastně i většina restaurací si myslí, že se k nim vozíčkář dostane. Teda, vlastně ne úplně. Venku je malý schod na na záchod vedou dveře šířky 60 cm. Ale jinak úplně v pohodě. (Více absurdit najdete na konci článku).

Snadná klikatelnost na položku bezbariérové, aniž by zadávající chápal rozdíl mezi vhodným a nevhodným sklonem rampy, šířkou nutnou pro vjezd vozíku a benefity, které poskytují sklopná madla na toaletě je vlastně ještě horší, než když informace úplně chybí a návštěvník zůstává obezřetný.

Míra zklamání a naštvání bude asi podobná, jako by Vám Google napsal, že cestou na jednání nejsou žádné kolony a bude krásné počasí. Jenže vy dojedete o hodinu později kvůli koloně a totálně promočení od deště. Příště si už najdete jiný zdroj.

Kdybych měl Googlu poradit (a vím, že na to nečekají), tak první věcí by byla povinnost přidat fotku, pokud tvrdím, že je něco bezbariérové. Druhou by byla filtrace po jednotlivých aspektech bezbariérovosti, protože nepotřebuji bezbariérový pokoj, pokud se jdu jen najíst do restaurace u hotelu, kde nebydlím (tedy zvlášť vstup, zvlášť ubytování). Na promo videu Googlu prezentuje pomoc seniorům s chodítkem i vozíčkářům. Jenže k použití chodítka Vám stačí bezbariérvý vstup, toaletu už zvládnete. Zatímco vozíčkář potřebuje bezbariérové vše. A filtrace po spektech je jedním z řešení.

A abych tomu celému mohl věřit, ocenil bych informaci, kdo parametr zadal? Projel objekt vozíčkář na mechanickém vozíku nebo na elektrickém vozíku? Nebo byl jen někdo aktivní a “myslel si”, že TOTO je bezbariérovost. Je tam tisíc otázek a Google si vybral tu nejhorší cestu. Přesně tu, kterou zvolili v minulosti i ti, co objekty označují značkou zelená, oranžová a červená.

Toto se Googlu nepovedlo a je to krok zpět. Zkuste se podívat na VozickarMAP.info, kde jsme zvolili jiný přístup.