VozickarMAP logo

VozickarMAP

VozickarMAP je unikátna aplikácia na monitoring prístupnosti objektov. Umožňuje nájsť najbližšie bezbariérové objekty, komentovať ich stav alebo sa opýtať komunity vozičkárov.

Komu pomôže?

Všetkým, pre ktorých je dôležitá bezbariérovosť a/alebo aspoň znalosť prístupnosti pred návštevou objektu. Vozičkár si podľa toho napríklad môže zabezpečiť asistenta, ktorý mu pomôže.

Nie je už podobná mapa?

Nie je. A vieme, že to znie nafúkane. ?

To nás práve vyprovokovalo k akcii. Je veľa máp na papieroch, v PDF alebo mini-aplikáciách. Buď sú nepoužiteľné (na papieroch), veľmi lokálne, alebo ich autor nechápal potreby triedenia, kategorizácie a filtrácie.

Tomu všetkému sme sa vyhli práve pri tvorbe VozickarMAP. 


V čom je unikátna?

  • čitateľ sa môže opýtať autora objektu
  • zadávajúci “priznáva”, či prešiel objekt na svojom vozíku, alebo je chodiaci a pomáha (veľká vďaka za to)
  • žijeme v česko-slovenskej realite, takže označujeme nielen “ukážkové a vyhláškové” objekty, ale aj tie, ktoré sa aspoň pokúšajú o prístupnosť a môžu byť niekedy užitočné
  • všetkému samozrejme napomáhajú fotky
  • sme partnerom projektu Eurokľúč, ale takéto toalety označujeme samostatnou kategóriou, keďže nie každý, tento kľúč vlastní
  • naša mapa umožňuje vyfiltrovaný obsah zverejniť ako “selektívnu mapu danej kategórie”. Takže vlastne slúžime aj ako grafický podklad pre články o bezbariérových absurditách, bezbariérových toaletách alebo dostupnosti kaviarní pre vozičkárov
  • naše práce sú už niekoľko rokov vidieť na www.Vozickar.info alebo na akciách Salón Vozickar.info

Môžem do mapy pridávať aj ja?

Samozrejme a je to vlastne aj naše veľké želanie. Aj keď komunita okolo portálu www.Vozickar.info predstavuje niekoľko tisíc ľudí, vždy uvítame pomocnú ruku každého monitorujúceho.

Aj v tomto je naša aplikácia iná. Každý vyplňujúci zadá, či prešiel objekt na vozíku, alebo je “chodiaci”. Jeho parametrom potom môže každý dať inú váhu popr. sa ho v diskusii opýtať.

Za podporu ďakujeme LETMO SK, UP Slovensko, go-ok a Mapotic.

(#1Eurozaobjekt)


Apple App Store

VozickarMAP_Apple

Obchod Google Play

VozickarMAP – Aplikace na Google Play

Návod VozickarMAP