Restart – průvodce podnikatelským minimalismem

Většina knížek o byznysu a podnikání vám nabízí pořád ty stejné, otřepané rady: Napište si podnikatelský plán, pozorujte konkurenci, najděte si investory, bla bla bla…
Knížka Restart vám ukáže lepší a snazší způsob, jak uspět v podnikání. Přečtěte si ji a pochopíte, proč jsou obsáhlé plány ve skutečnosti škodlivé, proč nepotebujete žádné vnější investory, a proč je lepší konkurenci prostě ignorovat. Pravda je, že potřebujete méně, než myslíte.

Nemusíte být workoholikem. Nemusíte neustále nabírat nové zaměstnance. Nemusíte plýtvat časem při papírování na poradách. Dokonce nepotřeujete ani kancelář. Tohle všechno jsou jen výmluvy.

Potřebujete něco jiného: přestat jen mluvit a pustit se do práce. Tahle knížka vám ukáže jak.


 

Knížka je „jen“ vedlejší produkt od firmy 37signals – autorů programů Basecamp, Highrise

Jason Fried a David Heinemeier Hansson jsou zakladateli firmy 37signals, LLC, se sídlem v Chicagu, která je proslulá softwarovými webovými produkty Basecamp, Highrise, Backpack, Campfire, Ta-Da List a Writeboard, jejichž základní vlastností je jednoduchost. Začínali v roce 1999 ve třech lidech jako konzultační firma pro návrh webů a první software – Basecamp – vytvořili v roce 2004 pro svou vlastní potřebu – dnes tento nástroj přináší zisky několika miliónů dolarů ročně. Firma je pojmenována podle 37 radioteleskopických signálů, které americký fyzik Paul Horowitz identifikoval jako potenciální poselství mimozemské civilizace. Na svém kontě májí již jeden knižní titul s názvem Getting Real (2006).

kniha Restart

IMG_3666

IMG_3665