Aj keď nejdeme najľahšou cestou, sú veci, z ktorých nepoľavíme

Jedným z víťazov hlavnej ceny Via Bona Slovakia za rok 2018 v kategórii Zodpovedná malá/stredná firma bola spoločnosť Letmo SK, ktorá prináša špičkové invalidné vozíky, ale aj osvetu a edukáciu, ktorá podporuje imobilných ľudí v aktívnom živote. O tom, čo pre nich ocenenie znamená, ale aj aké novinky chystajú, sme sa porozprávali so zakladateľom Mirkom Zemanom. 

Hovoria, že invalidný vozík je individuálna pomôcka, ako je individuálny aj jeho používateľ.  Preto do ich portfólia patria špičkové vozíky prispôsobené potrebám aj tých najaktívnejších klientov. Spoločnosť Letmo SK, jeden z víťazov ocenenia Via Bona Slovakia, sa už niekoľko rokov snaží zlepšiť podmienky každodenného života vozíčkarov na Slovensku. A hoci ide o mimoriadne náročnú úlohu, zakladateľ spoločnosti Mirek Zeman neplánuje v tomto úsilí poľaviť.

Čo pre vás znamenalo získanie ocenenia Via Bona Slovakia za rok 2018 v kategórii Zodpovedná malá/stredná firma?

Smer a filozofia spoločnosti boli rovnaké pred aj po získaní ocenenia. Veľmi ma ale teší, že naše aktivity zaujali, a to nám potvrdilo správny smer. Bola to určite morálna vzpruha. Bývajú situácie, pri ktorých si poviem, že aj keď nejdeme najľahšou cestou, nepoľavíme. Ďalšou z vecí je, že ocenenie namotivovalo celý náš tím. Zrejme každého by „zahrialo“ vedomie, že ich desaťčlenná firma bola ocenená v tak silnej konkurencii.

Viac na: https://www.nadaciapontis.sk/novinky/letmo-sk-aj-ked-nejdeme-najlahsou-cestou-su-veci-z-ktorych-nepolavime/